تبلیغات
دانش روز فیزیک - روش نانو پاشی برای ساخت نانو دارو ها

ابزار هدایت به بالای صفحه

صفحه اول تماس با ما RSS                     قالب وبلاگ
  
دانش روز فیزیک
بچّه های ایران در اوج علم فیزیك

ثبت

fizik-ansary

fizik-ansary

www.fizik-ansary.ir

روش نانو پاشی برای ساخت نانو دارو ها

ادامه مطالب را ببینید

یك گروه بین‌‌المللی از دانشمندان آمریكایی و آلمانی، برای تهیه فرمولاسیون داروهای كوچك‌تر از 100 نانومتر و درنتیجه افزایش قابلیت حل داروها، یك روش خشك كردن پاششی ابداع كرده‌اند.

در دهه گذشته، پیچیدگی مولكولی داروها به شدت افزایش یافته است كه باعث قابلیت حل كم این داروها شده است و این بدین معنی است كه این تركیبات را نمی‌توان در بدن انسان استفاده كرد. برای تعیین اینكه آیا فرمولاسیون‌های جدید توان باالقوه‌ای بعنوان داروهای مناسب دارند؛ تست‌های قابلیت حل در مراحل اولیه انجام می‌شوند.
با استفاده از این سیستم میكروسیالیت شامل دو كانال تمركزكننده جریان برای فرمولاسیون دارو و یك كانال هوای فشرده برای تشكیل یك پاشنده، می‌توان نانوذراتی تولید كرد كه قابلیت حل دارو را افزایش می‌دهند.
یكی از روش‌های حل این مشكل كاهش اندازه این ذرات تركیبی است. اكنون دیوید ویتز از دانشگاه هاروارد و همكارانش برای ساخت داروهای كوچك‌تر از 100 نانومتر، یك افزاره میكروسیالیت ساخته‌اند كه شامل دو كانال متمركز‌كننده جریان ویك كانال هوای فشرده برای تشكیل یك پاشنده (spray) است.

ویتز توضیح می‌دهد كه ما راه‌های مناسب برای ساخت نانوذرات دارویی جهت افزایش قابلیت دسترسی زیستی را بررسی كردیم. ترسیب سریع از محلول با افزودن یك حلال ضعیف روش ساده‌ای برای ساخت ذرات كوچك است، اما آنها تمایل به چسبیدن بهم دارند و بزرگ‌تر از اندازه نانومتری مطلوب می‌شوند. برای جلوگیری از چسبیدن آنها بهمدیگر، ما نیاز داریم كه آنها را سریعا از محلول خارج كنیم و ما برای انجام این كار از یك روش خشك كردن پاششی استفاده كردیم.

این گروه تحقیقاتی با استفاده از داروی دانازول (danazol) این افزاره را تست كرد. آنها دانازول را در یك حلال آلی حل كردند و آن را در اولین كانال تزریق كرده و حلال دیگر را در دومین كانال تزریق كردند. این دو حلال در یك نقطه با هوای فشرده مخلوط شده و یك پاشنده تشكیل می‌شود كه سبب تبخیر حلال‌ها و تولید پودر ریزی از این تركیب می‌شود.

جیسون باردیك، از دانشگاه پنسیلوانیا می‌گوید كه این روش تاثیر مثبتی روی ساخت داروهای جدیدی كه در مقادیر كم قابل‌دسترسی هستند، خواهد داشت. این تكنیك یك فرآیند خیلی جالب و نسبتا ارزان است.

این محققان جزئیات نتایج كار تحقیقاتی خود را در مجله‌ی Lab Chip منتشر كرده‌اند.برچسب ها: نانو تکنولوژی، فناوری نانو، نانو و دارو، دارو های نانویی، فناوری های نو و جدید نانو،
تبلیغات

کسب درآمد

درباره سایت
سلام بر شما دوستان و بازدیدكنندگان عزیز

با سلام لطفامطلب مورد نطرخود را ابتدا در وبلاگبا استفاده از جستجوگرجستجو کنیدو یا در صفحات جانبی به دنبال آن بگردید.اینجانب از شما دوستان عزیزخواهشمند است که درصورت امکان برای مطالب نظر بگذارند تا نقاط ضعف و قوت خود را پیدا و در جهت بهتر کردن این وبلاگ علمی بکوشیم.

انتقادات و پیشنهاداتتان را با ما در میان بگذارید

ساعت سایت


موزیک سایت
عضویت در خبرنامه

Powered by WebGozar

خبرنامه

جستجو گر گوگل
Google

در این سایت
در كل اینترنت
دانش روز فیزیک
گالری کلیپ های فیزیکی
گالری فلش های فیزیکی
گالری تصاویر فیزیکی

گالری تصاویر

ارتباط با ما
تماس با ما
موضوعات
آخرین مطالب
نظر سنجی
به نظر شما موفق ترین فیزیکدان دنیا کیست؟نویسندگان
صفحات جانبی
آرشیو مطالب
پیوند ها
پیوندهای روزانه
وضعیت کاربران در یاهو
مشخصات کامپیوتر شما
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

Seo Monitor

تبلیغات